Hepatitis B és a jövő generációja
 
     
 
A Hepatológia 2016 Kongresszuson két előadásból álló szimpózium hangzott el Hepatitis B témakörében a BMS szervezésében. Ennek egyik témája a gyermekkori HBV fertőzés sajátosságai, problematikája és technikai kérdései voltak, a másik előadás a HBV fertőzöttek gyermekvállalását foglalta össze.

Az előadók Nemesi Krisztina és Pusztay Margit doktornők voltak. Olyan gyakorlati és aktuális kérdések is megbeszélésre kerültek, amelyre a jogszabályok és szakmai protokollok nem feltétlenül adnak választ, csupán a személyes tapasztalatok és a gyakorlat. A prezentációkat követően a kerekasztal beszélgetésen erre is lehetőség volt.

Részletekért tekintse meg az előadásokat!
 
     
  1. Gyermekkori Hepatitis B fertőzések aktuális kérdései  
 
 
Jelenleg hazánkban a hepatitis B fertőzött gyermekek betegellátásával kapcsolatban számos megoldatlan kérdés és probléma merül fel. Ezeket foglalta össze előadásában Nemesi Krisztina infektológus. Magyarországon 37 hepatológiai centrum működik, ahol infektológus és gasztroenterológus szakorvosok kezelik a betegeket, azonban egy önálló gyermekeket ellátó szakintézmény sincs.
Emellett a felnőtteket kezelő szakorvosok nem ismerik igazán a hepatitis B fertőzött gyermekek kezelésének sajátosságait. A fertőzések száma szerencsére hazánkban jelentősen visszaszorult a vérkészítmények szűrése és a védőoltás bevezetése következtében, azonban így is előfordulnak gyermekkori megbetegedések. Ezek kezelése eltér a felnőttkori formától és sokkal gyakoribb a krónikussá válás, így nem szabad félvállról venni a problémát.
 
 
686HU16PR09269-01 | Lezárás dátuma: 2016. 07. 21.
 
     
  2. Gyermekvállalás HBV fertőzéssel  
 
 
Pusztay Margit doktornő a Hepatitis B fertőzött szülők gyermekvállalásáról tartott előadást a Hepatológia 2016 kongresszuson. Miért fontos ez a kérdéskör? Mert a fertőzött anyák gyermekei leggyakrabban szülés közben vertikális úton fertőződnek. A Hepatitis B Foundation kidolgozott egy algoritmust arra, hogyan szűrjük és védjük az újszülötteket. A fertőzés nem csupán a magzatra gyakorolt hatása miatt fontos, de az anya szoros monitorozására is szükség van.
Összességében azt mondhatjuk, hogy multidiszciplináris együttműködést kíván a HBV fertőzött terhesek és gyermekeik későbbi gondozása.
 
 
686HU16PR09269-01 | Lezárás dátuma: 2016. 07. 21.
 
     
  3. Kerekasztal megbeszélés - Hazai körkép  
 
 
Az elhangzott előadások számtalan kérdést vetettek fel a szakemberekben, így a kerekasztal beszélgetés kiváló lehetőséget biztosított ezek megválaszolására. A diszkusszió vezetői Szalay Ferenc professzor úr, Pusztay Margit, Nemesi Krisztina és Gayerhosz Katalin voltak. Mivel egy viszonylag kis betegcsoportot érintő, de ettől függetlenül mégis szót érdemlő problémáról van szó, nagy jelentőséggel bírt a tapasztalatok kicserélése.
Szélesebb körű képet kaphatott a hallgatóság is a hazai helyzetről és a korábbi esetek ismertetése alapján a területi sajátságok is kikristályosodtak. Részletekért tekintse meg a kerekasztal beszélgetést!
 
 
686HU16PR09269-01 | Lezárás dátuma: 2016. 07. 21.
 
     
 

 
 
686HU16PR09269-01 | Lezárás dátuma: 2016. 07. 21.

 
     
 

 

Szerzői útmutató